Zgłaszanie projektów
Zgłoszenie zadania do Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest bardzo proste.
- Uczniowie szkół mrągowskich mogą składać następujące typy projektów: zakupy (wyposażenie przestrzeni na terenie szkoły, która służy uczniom), wydarzenia i inicjatywy (np. działania na rzecz mieszkańców Miasta Mrągowa).
- Projekty muszą być zgodne z prawem i dotyczyć zadań w ramach zadań własnych Gminy Miasta Mrągowo, zwanej w dalszej części Miastem wynikających z art. 7 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, na terenach Miasta.
- Projekty muszą być realizowane na terenie szkoły a w przypadku wydarzenia bądź inicjatywy na rzecz mieszkańców Mrągowa - na terenie Miasta.
- Projekty muszą obejmować całość kosztów związanych z ich realizacją.
- Projekty muszą być możliwe do zrealizowania w terminie do maja 2025 roku.
- Efekty projektów muszą być ogólnodostępne, powinna móc z nich korzystać cała społeczność szkolna oraz docelowe grupy mieszkańców Mrągowa (określone założeniami projektu).
- W ramach SBO maksymalna kwota na pojedynczy projekt to 5000 zł. Pod głosowanie zostaną przekazane wszystkie projekty, które przeszły ocenę formalną. O realizacji projektu zadecyduje liczba oddanych głosów od tego z największą liczbą do wyczerpania kwoty 5000 zł.
- Projekty składać mogą uczniowie i uczennice.
- Jeśli projekt zostanie uznany przez Burmistrza oraz koordynatorkę jako napisany nie przez ucznia/ grupę uczniów, zostanie on odrzucony formalnie.
Projekty można składać:
- Indywidualnie,
- Grupowo
- Jedna osoba/grupa może zgłosić dowolną liczbę projektów.
- Do projektu trzeba dołączyć listę poparcia, która znajduje się w załączniku nr 3 Regulaminu podpisaną przez co najmniej 10 uczniów i uczennic.
- Na liście poparcia nie mogą podpisać się osoby składające dany projekt i nauczyciele.
- Jedna osoba może poprzeć dowolną liczbę projektów.
- Projekty należy składać: w wersji papierowej na wzorze, który znajduje się w załączniku nr 2 Regulaminu, dostępnym w sekretariacie szkoły lub za pomocą MODUŁU SBO.
Znajdź nas